Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co možná nevíte o seriálu Ztracení

 • První sezóna pokrývá 40 dní přeživších na ostrově, každá epizoda tak pokryje zhruba 48 hodin – kromě pilotu, ten se odehrává zhruba v rozmezí jednoho dne. Reference na 40 dní v Bibli je čistě náhodná.
 • Mnoho lidí, kteří se podíleli na scénáři, mají vysokoškolské vzdělání v psychologii. O to, kdo bude psát pozadí jednotlivých hlavních postav se losovalo tak, že scénáristi tahali jména postav z klobouku.
 • Jméno letecké společnosti je OCEANIC. Stejná fiktivní aerolinka se objeví také v jedné epizodě seriálu JAG a v akčním filmu Boeing 747 v ohrožení (Executive Decision).
 • Postava Jacka se měla původně objevit jen v první epizodě a na jejím konci zemřít. Když se producent J.J. Abrams rozhodl změnit ji na stálou hlavní, původně plánovaný herec Michael Keaton jí odmítl a jeho roli získal Matthew Fox.
 • Těhotná Claire (Emilie de Ravin) měla být původně jen vedlejší postavou, která se objeví v několika málo dílech, ale poté, co se ABC rozhodla v seriálu pokračovat, stala se postavou hlavní.
 • Na konci každé epizody se objevuje poděkování lidem z Havaje a jejich „duchu Aloha“.
 • John Locke získal jméno po stejnojmenném anglickém mysliteli, který se zabýval politikou a filozofií. Napsal úvahu „Two Treatises of Goverment“ (Dvě pojednání o vládě), kde zpochybňoval vládu jednoho člověka, panovníka, nad celou společností. Také věřil v to, že dříve neorganizovaná společnost dávala přednost klidnému životu v míru před vzájemnými válkami.
 • Yun-Jin Kim (Sun) se původně hlásila na roli Kate. Nezískala jí, ale tvůrcům se natolik zalíbila, že do scénáře připsali ještě dvě nové postavy – korejský pár.
 • Tetování na Charlieho levém rameni je „Living is easy with eyes closed“ (Je snadné žít s očima zavřenýma) a jedná se o část text z písničky „Strawberry Fields Forever“ od skupiny Beatles.
 • Kulisy jeskyně s pramenem a malým vodopádem jsou vyrobeny z gumy, to proto, aby nebylo slyšet ozvěny kroků pohybujících se herců a členů štábu. Celá jeskyně stojí v bývalé továrně firmy Xerox.
 • Jin, který byl v jedné z prvních epizod upoután želízky k troskám, se jedné části želízek nezbavil až do poloviny 2. série.
 • Charlie Pace měl být původně přibližně 45letý otřískaný rocker, když ale producenti viděli zkoušky Dominica Monaghana, přepsali postavu do mladších let.
 • Emille de Ravin (Claire) si zahrála těhotnou dívku už v seriálu „Roswell“.
 • Jorge Garcia (Hurley) byl první ze všech hlavních herců, kdo byl obsazen do seriálu. Některé zdroje však uvádějí, že jako první svou roli získal Ian Sommerhalder (Boone).
 • Jorge Gacia zmeškal kvůli natáčení jedné z epizod svatbu své sestry.
 • Vincent, pes, je ve skutečně fena jménem Madison.
 • Symbol, který nosí Claire na řetízku na krku, je japonský znak a znamená „Láska“.
 • Ian Sommerhalder (Boone) a Maggie Grace (Shannon) představují v seriálu nevlastní dvojici sourozenců, která se spolu na čas milostně zaplete. Ve skutečnosti spolu herci od natáčení chodí.

Čísla- numbers

4 8 15 16 23 42. Tajemná čísla, která se objevují v průběhu celého seriálu. Jaký je jejich účel a co odhalují?

Číselná řada 4 8 15 16 23 42 se objevovala od začátku seriálu. Nejdříve nenápadně, největší slávu jim přinesl díl 118 - Numbers. Tam jsme se dozvěděli, že když tyto čísla Hurley vsadil do loterie, vyhrál sice neuvěřitelné peníze, ale zároveň mu způsobily prokletí (neštěstí v rodině, mezi přáteli). Hurley je sám slyšel od člověka jménem Sam Toomey a ten je jako námořník slyšel během své námořnické cesty v Tichém oceánu coby radiový signál.

Ten pochází samozřejmě z našeho ostrova, číselná řada se zde významně vyskytuje i coby jiný prvek. Je nutno je vkládat každých 108 minut (součet čísel) do počítače v bunkru, jinak dojde k explozi. Co se stane, pokud tak někdo neučiní, jsme už mohli spatřit. Co tedy s čísly dále?

Jak ukázala "hra" Lost Experience, za čísly je mnohem větší mytologie, než jsme předpokládali. Čísla jsou součástí tzv Valenzettiho rovnice, která vyjadřuje počet let/datum, kdy se lidstvo vlastním přičiněním zničí. Organizace založená Alvarem Hansem má za úkol na ostrově proměnné v této rovnici nějak ovlivnit, aby osud lidstva byl zachráněn. Čím více se budou tyto čísla během lidské historie objevovat, tím je katastrofa blíže. A jak je vidět v následujícím přehledu, výčet to není opravdu krátký.

Herci
adewale-akinnuoye-agbaje
Postava: EKO
Datum a místo narození:
22.8.1967, Londýn, Velká Británie
Biografie:
Vypadá sice, jako by se právě přepravil na lodi z Nigérie, ale Adewale je stoprocentní Londýňan, navíc s titulem právníka z místní univerzity. Syn nigerijských přistěhovalců se věnoval nejprve modelingu, než se nechal zlákat herectvím, kde mu ovšem většinou připadly jen role nemluvných afrických hromotluků, jen s vyjímkou série "Oz". Snad mu seriál "Ztraceni" přinese štěstí a více různorodých rolí.

cynthia-watros
Postava: LIBBY
Datum a místo narození:
2.9.1968, Lake Orion, Michigan, USA
Biografie:
Sympatická blondýna se zelenýma očima zatím příliš herecké slávy neokusila, kromě seriálu „Lost“ („Ztraceni“) si ji lidé pamatují jako jednu z postav u nás neznámého seriálu "Titus". Televize byla pro nesmělou a tichou ženu, která v mládí onemocněla vzácnou krevní chorobou (a jisté problémy má dodnes), jediným bitevním polem, její kariéra ve filmu zatím žádné obrátky nenabrala.

daniel-dae-kim
Postava: JIN-SOO KWON
Datum a místo narození:
4.8.1968, Pusan, South Korea
Biografie:
Se svojí rolí v „Lost“ („Ztraceni“) může být více než spokojen, poprvé v něm hraje někoho, kdo má stejný původ jako on sám - Jižní Korea. V minulosti byl totiž většinou často obsazován jako „asiat“. Ironií osudu ovšem v seriálu mluví jen korejsky, přestože on sám ovládá svůj rodný jazyk velice málo. Před kariérou investičního bankéře dal nakonec přednost umění, herectví částečně vystudoval hned na dvou univerzitách. Z osazenstva seriálu má na svém kontě více než solidní řádku rolí. Ještě pro pořádek doplníme – Daniel se narodil 4. srpna 1968, je ženatý, má dvě děti a mezi jeho největší herecké vzory patří Jonathan Price, Denzel Washington nebo Robert De Niro.

dominic-monaghan
Postava: CHARLIE PACE
Datum a místo narození:
8.12.1976, Berlín, Německo
Biografie:
Jeho život nebyl dlouhou dobu nijak zvláštní, snad až na tři prostřední jména (Bernard Patrick Luke), která při narození 8.12.1976 dostal. Narodil se v Berlíně, jeho rodina se však přestěhovala do Londýna, když mu bylo dvanáct. Brzy propadl angličtině, britském fotbalu i hudbě, a když začal studovat anglickou literaturu a drama na univerzitě, neměl žádné zvláštní plány do života. Jako nadšeného fanouška filmů jej čirou náhodou objevila britská produkce seriálu „Hetty Wainthropp Investigates“, který mu otevřel cestu k dalším slušným televizním produkcím. Ještě stále se pohyboval v mezích průměrné kariéry, pak ovšem přišel Peter Jackson s nabídkou na roli „Smíška“ v trilogii Pán prstenů. Tady začíná pohádka, na jejímž konci je happy end a status největší hvězdy v seriálu „Lost“. Milovník surfingu, britských Coldplay, a divných zvířecích mazlíčků (pavouci, hadi) zůstává i přes hollywoodský opar pohodovým sympaťákem, který se nenechá za nic na světě strhnout davem.

emilie-de-ravin
Postava: CLAIRE LITTLETON
Datum a místo narození:
27.12.1981, Mount Eliza, Victoria, Austrálie
Biografie:
Na křehkou blondýnu (157 cm) se silným australským přízvukem (Mount Eliza ve státě Victoria) si musí fanoušci zajít chuť, od počátku letošního roku je Emilie zasnoubená s fešákem jménem Josh Janowicz. Ale zpátky k Emilie, která se narodila jako lehce opožděný dárek 27. prosince 1981. Už od devíti let tvrdě dřela balet, za pár let si tak vysloužila vstupenku do elitní školy australského baletu, se kterým procestovala pěkný kus světa. V Austrálii natáčený seriál „Beastmaster“ ji na přelomu tisíciletí úspěšně katapultoval do slunné Kalifornie, kde dva roky pátrala po záhadách okolo městečka „Roswell“. Podle filmografie to vypadá, že jí televizní obrazovka zatím sedí více než filmové plátno. Uvidíme za pár let.

evangeline-lilly
Postava: KATE AUSTEN
Datum a místo narození:
3.8.1979, Fort Saskatchewan, Alberta, Kanada
Biografie:
Půvabná bruneta narozená ve znamení Lva v malém městečku s dlouhým názvem Fort Saskatchewan v kanadské Albertě byla objevena prestižní modelingovou agenturou Ford v prostorách univerzity. Trochu zvláštně působí fakt, že většinu svých následných pracovních aktivit – ať byla modelkou, letuškou, herečkou v reklamě nebo vyměňovala olej na ropných rafinériích – vždy dělala především proto, aby si zaplatila studia na univerzitě. Kompletní nahotu v prvních dílech seriálu „Lost“ („Ztraceni“) velice tvrdě odmítla. Raději se věnuje bojům za lidská práva, šplhá po skalách, sjíždí řeky nebo bruslí. Roztomilé děvče, že?

ian-somerhalder Postava: BOONE CARLYCE

Datum a místo narození:
8.12.1978, Covington, Louisiana, USA
Biografie:
Syn masérky a stavaře byl od svého narození vychováván (8. prosince 1978) v malém městečku Covington v Louisianě. Jízdu na koni a rybaření už v desíti letech vyměnil za modelingová pola, pěkného klučinu si totiž vyhlídli pánové v prestižních agenturách Guess a Versace. Na střední sice praktikoval závodně některé sporty, nabídky od společností jako Calvin Klein, Dolce & Cabanna či Gucci ale byly silnější, a tak Ian procestoval ještě před svými osmnáctými narozeninami půlku světa. Teprve poté zakotvil na vysoké škole, kde si zkusil herectví. Až náhodný objev v tuctovém komparzu ho katapultoval do filmových rolí. Objevil se v několika seriálech a filmech, „Lost“ („Ztraceni“) je pro něj zatím největší příležitostí a zážitkem. Už jen proto, že se při natáčení dal dohromady s Maggie “Shannon” Grace.

harold-perrineau
Postava: MICHAEL DAWSON
Datum a místo narození:
7.8.1968, Brooklyn, New York, USA
Biografie:
Každý správný černoch musí pocházet z Brooklynu a Harold Williams na tom není jinak. Narodil se dvěma lidem žijícím jen tak spolu na hromádce, otcovo příjmení využíval až do vstupu do armády, kde si pro změnu vypůjčil matčino a aby nikoho neurazil, přidal si ještě na konec „Jr“). Jeho další kariéra už tak složitá není. Letos sedmatřicetiletý Harold Perrineau (narozen 7. srpna 1968) dělal malé krůčky ve filmu zhruba od konce osmdesátých let, většinou se však musel spokojit s vedlejšími rolemi. Svou neslavnější vystřihl až na začátku našeho tisícletí, kdy vytvořil v obou pokračováních Matrixu ukecaného pilota Linka, sympatických dredů se však zbavil hned po skončení natáčení, aby nebyl příliš zaškatulkován. Harold má za manželku modelku Brittany, která se na chvíli objeví ve dvou epizodách „Lost“ („Ztraceni“), jednou jako dívka uvádějící výhru Hurleyho a podruhé jako bezejmenná dívka v epizodě „Outlaws“.

henry-ian-cusick
Postava: DESMOND DAVID HUME
Datum a místo narození:
17.4.1967, Trujillo, Peru
Biografie:
Mluví sice jako typický Skot, ale je jím pouze na půl. Jeho matka pochází z Peru (kde se také on narodil), zpočátku byl dokonce vychovávan na Trinidadu. Svůj přízvuk a talent ale vybrousil až na akademii ve Skotsku, herecké ostruhy získal také jako člen Královské Shakespearovy společnosti. Není divu, že coby charakterní herec unikl pozornosti producentů, zpočátku se však musel spokojit jen s menšími rolemi ve filmech a seriálech, především ostrovní produkce, nejzajímavější pro něj zatím byla role Ježíše Krista v malém koprodukční filmu The Gospel of John. Fanoušci ho kromě LOSTu mohli zahlédnout také v poslední řadě seriálu 24.

jorge-garcia
Postava: HUGO,HURLEY' REYES
Datum a místo narození:
28.4.1973, Nebraska, USA
Biografie:
Když po skončení školního představení málem spadla díky aplausu pro něj místní tělocvična, uvědomil si tehdy třináctiletý Jorge, kterým směrem se má jeho kariéra ubírat. Sympatický tlouštík z Nebrasky se vydal 28. dubna 1973 na dlouhou cestu, během které uspořádal mnoho komediálních vystoupení v show jiných kolegů (Jay Leno, Jimmy Kimmel, Tony Danza), měl několik účastí v prestižních divadelních hrách („Romancing Valentino“, „Fiddle on the Roof“) a mnoho desítek tisíc nahrávek. Od prodejce cédéček se postupně propracoval do levných studentských filmů, následně přihrával poručíku Columbovi a Charlie Sheenovi v sitcomu „Všichni starostovi muži“, aby na jednu sezónu úspěšně zakotvil v doktorském seriálu „Becker“. Stejně jako pro mnoho jeho kolegů je pro něj seriál „Lost“ („Ztraceni“) jeho největší hereckou příležitostí.

josh-holloway
Postava: JAMES SAWYER FORD
Datum a místo narození:
20.7.1969, Kalifornie, USA
Biografie:
Drsný hezoun vypadá, jako kdyby právě sesedl z koně někde na zapadlé texaské farmě. Za modelovým zevnějškem je však něco více. Joshua Lee Holloway se sice narodil 20. července 1969 v Kalifornii, jeho rodina se však brzy přestěhovala do zapadákova někde v Georgii. Cesta zpět mezi světla ramp trvala Joshovi přes třicet let a vedla přes tři bratry, sbírání mrtvých kuřat na farmě a zasekla se na dlouhá léta na modelingovém molu. Dnes ho zdobí titul jednoho z padesáti nejkrásnějších lidí světa (People 2005), přesto on sám s typicky Sawyerovskou pózou tvrdí, že seriál „Lost“ („Ztracení“) mu přinesl akorát dlouhé vlasy a jižanský přízvuk, tedy dvou věcí, které nemá rád a snažil se jich dlouhá léta zbavit. Sám však musí uznat, že před tajemným ostrovem v televizi či filmu vymetal jen ty nejtmavější kouty. I dnes má dostatek času na svou manželku Yessicu a na své koníčky, kam patří třeba snowboard nebo motokros.

maggie-grace
Postava: SHANNON RUTHERFORD
Datum a místo narození:
21.9.1983, Columbus, Ohio, USA
Biografie:
Platinová blondýna s odzbrojující postavou je nepochybně pro mnoho mužů ideální partnerkou ke ztroskotání na ostrově, po úspěchu seriálu „Lost“ („Ztracení“) ovšem nečekejte, že s vámi jen tak nasedne do letadla. Kromě natáčení nových dílů se z Los Angeles nehne, navíc právě randí s Ianem Sommerhalderem (ano, s Boonem – ironie?!) a zřejmě ji v Hollywoodu čekají světlé zítřky. Na svůj rodný Columbus, kde se narodila 21. září 1983, už zřejmě zapomněla, její hvězda totiž stoupá každým dnem. Pryč jsou časy, kdy musela brát role v malých filmech a ještě menších televizních seriálech, dnes se o ní uvažuje do třetího pokračování X-Menů a zítra se už můžete těšit na její první velkou filmovou roli v remaku slavného hororu „Mlha“.

malcolm-david-kelley
Postava: WALT LLOID
Datum a místo narození:
12.5.1992, Bellflower, California, USA
Biografie:
Malý talent se jménem hudebního magnáta není ve filmu žádným zelenáčem. Má na svém kontě dva nemalé filmové zářezy, hostování v několika slušných seriálech („Judging Amy“, „Malcom in the Middle"), tyká si ve videoklipu se Snop Dogem a v reklamách přesvědčoval svoje vrstevníky, ať si koupí Cap´n Crunch či Kool Aid. Tohle všechno stihl za pouhých třináct let (*12.5.1992), přitom na začátku musel bojovat s těžkou nepřízní osudu, když byl dán po porodu k adopci a nová rodina se ho ujala až po třinácti měsících. Ale z těžkých osudů obvykle pocházejí největší osobnosti a pokud malý Malcolm neudělá kariéru ve filmu, fotbale či basketbalu, tak určitě v politice, kde se překvapivě poslední dobou velice aktivně pohybuje.

matthew-fox
Postava: JACK SHEPHARD
Datum a místo narození:
14.7.1966, Crowheart, Wyoming, USA
Biografie:
Drsný sympaťák nezapře své farmářské kořeny. Nechybělo mnoho a Matthew mohl do dneška pomáhat svým rodičům starat se o koně a dobytek. Ale byl v pravý čas na pravém místě s tím pravým člověkem a přes matku své přítelkyně se dostal k občasnému modelingu. Odtud už byl jen krůček k televizním reklamám a následně i samotné televizi. Tam se vydal jako čerstvý absolvent filmové a televizní školy a také jako čerstvý ženáč (dnes má dvě děti – dceru Kyle/1998 a syna Byrona/2002). Nejprve mu příslušelo jen přihrávat, ale velice brzy si našel svou parketu, a to v seriálu „Party of Five“. Populární seriál mu přinesl kromě dopisů od nadšených fanynek také místo v padesátce nejkrásnějších lidí světa (People 1996) a několik střízlivých rolí jinde. Malé filmové vytížení je zřejmě důvodem, proč na svůj věk (14. července příští rok mu bude čtyřicet) vypadá až podezřele zachovale.

michael-emerson
Postava: BENJAMIN LINUS
Datum a místo narození:
, Toledo (Iowa), USA
Biografie:
Přestože jeho obličej ho předuručuje k filmovým rolí tajemných nejednoznačných hrdinů, zůstává Michael Emerson raději věrnější divadlu. To vystudoval na Drakeově univerzitě, ale než se dostal na vysněná prkna na Broadwayi, musel se prokousávat například jako kreslíř na volné noze pro některé novinové deníky. Před kameru se nejdříve postavil v některých televizních seriálech (The Practice, Law & Order, Akta X), do filmu se zatím probojoval jen do několika menších rolí. Nevypadá však, že by mu to nějak zvláště vadilo, sám prý dává přednost hlavně divadlu a mrzí ho, že ho lidé poznávají díky miniroličkám v obyčejných seriálech než coby kvalitního dramatického herce z divadla. Coby Henry Gale v LOSTu nás teď může přesvědčit o svém umění nepochybně stejně dobře.

michelle-rodriguez
Postava: ANA LUCIA CORTEZ
Datum a místo narození:
12.7.1978, Bexar County, Texas, USA
Biografie:
Představitelka málomluvných drsňaček vypadá, jako by právě přicestovala z Mexika, ale narodila se v americkém Texasu. Jižní temperament v ní koluje od doby, kdy se spolu s rodiči přestěhovala nejdříve do Dominikánské republiky a poté do Portorika, aby se za za čas opět vrátila do USA, tentokrát do Jersey. Filmová kariéra pro ni začala v roce 2000, kdy se jí podařilo porazit dalších 350 uchazeček v konkurzu na roli do filmu ""Boxerka"", přestože sama žádné zkušenosti s tímto sportem neměla. Několikaměsíční trénink ji sice stál mnoho sil, odměnou jí však může být nejen několik cen, ale i lavina nabídek na další filmy, v nichž mohla opět uplatnit své drsné akční chování. Co rok, to jedna zajímavá příležitost, od partnerky Vina Diesela v ""Rychle a zběsile"" se postupně vypracovala až do jedné z hlavních rolí v seriálu „Lost“ („Ztraceni“).

naveen-andrews
Postava: SAYD JARRAH
Datum a místo narození:
17.1.1969, Londýn, Velká Británie
Biografie:
Ačkoli vypadá, jako by právě vystoupil z transportu z Blízkého východu, je Naveen Andrews rodilým Angličanem. Narodil se 17. ledna 1969 v Londýně jako potomek indických přistěhovalců. Jeho rodiče zřejmě chtěli jeho zrozením oslavit novou etapu jejich života, a tak svého syna pojmenovali „Naveen“, což v sanskrtu znamená „nový“. Sandokanovský pohled mu od útlých let zaručoval mohutnou popularitu mezi křehčí částí populace. Kkdyž se v šestnácti přestěhoval ke své o mnoho let starší školní učitelce, způsobilo to malý poprask. Nemuselo ho to ale nijak zvlášť mrzet, vždyť jeho spolužáky byly budoucí hvězdy jako Ewan McGregor nebo David Thewlis. Do filmu pronikl Andrews až počátkem devadesátých let. Roličky sbíral spíše menší, za svou největší dosavadní příležitost kromě seriálu „Lost“ („Ztraceni“) může považovat více než epizodní roli Kipa, do kterého se v Anglickém pacientovi zamiluje Juliette Binoche. Dnes mimochodem randí s herečkou Barbarou Hershey, která je o plných 21 let starší.

terry-o-quinn
Postava: JOHN LOCK
Datum a místo narození:
15.7.1952, Newberry, Michigan, USA
Biografie:
Terry je ostřílený filmový a televizní veterán, který má za sebou během čtvrtstoletí tvůrčí kariéry několik desítek rolí. Stejně jako jeho postava v seriálu „Lost“ („Ztraceni“) má i Terry za sebou velice zvláštní minulost. Narodil se 15. července 1952 v rodině irských přistěhovalců, přesto si pověstné irské „O“ přidal až na začátku herecké kariéry, aby se odlišil od herce Terryho Quinna. Na střední škole zkoušel bicí, po vysoké zkoušel pro změnu mlátit do lidí, nejdříve jako amatérský boxer, poté jako profesionální bodyguard. Vysoký holohlavý chlápek se ve filmu vždycky uchytí, Terry to zkoušel přes malé či menší role ve větších filmech a postupně pronikal do všeobecného podvědomí, velkou hvězdou s hlavní rolí se však nikdy nestal. Snad jen béčkový horor „Otčím“ můžeme považovat za slušný úspěch, který překročil o nějaký ten metr poličky videopůjčoven. Satisfakci za odsloužená léta prožil až v devadesátých letech díky přátelství s Chrisem Carterem, který ho obsadil do jedné ze tří hlavní rolí v seriálu „Millennium“, následníka superúspěšných „Akt X“. Na přelomu tisíciletí úspěšně přesedlal k jinému talentovanému producentovi, tentokrát to byl J.J. Abrams, který mu dal nejdříve příležitost v seriálu „Alias“ a následně na něj čekala ideální role v „Lost“ („Ztraceni“).

yoon-jin-kim
Postava: SUN KWON
Datum a místo narození:
7.11.1973, Soul, Jižní Korea
Biografie:
Přestože má se svým hereckým partnerem (Daniel Dae Kim) ze seriálu stejné příjmení, žádná spřízněnost mezi nimi není. I když jistá paralela by se tu našla – i Yoon pochází z Jižní Korei a také se velice brzo (* 7.11.1973) přestěhovala s rodinou do USA, konkrétně do New Yorku. Stručná charakteristika toho, co má za sebou a co ovládá, je impozantní – dlouhá léta cvičila balet (Afrokaribská a Pekingská opera), ovládá několik bojových umění (tae kwon do, boj s mečem i beze zbraně), vydala knihu japonských fotografií a jen tak mimochodem je mluvčí japonské kosmetické firmy Kanebo. Úctyhodný je i výčet jejích studijních úspěchů, naopak její filmografie příliš bohatá není. Důležité je ovšem zmínit, že všechny z těchto filmů natočila mimo USA, buď v rodné Korei nebo v Japonsku. V okamžiku, kdy získala roli v „Lost“ („Ztraceni“) už byla v zemích vycházejícího slunce velice populární hvězdou.