Jdi na obsah Jdi na menu
 


 GILMOROVA DĚVČATA

Malé městečko a jeho zvláštní obyvatelé. Kirk – žije u matky a stále hledá práci. Každou chvíli dělá něco jiného, ale s maximálním úsilím. Bohužel je tak trochu nemehlo, smolař a podivín, takže jeho pokusy mají komickký průběh a končí nezdarem. Luke – majitel bistra v modré kšiltovce a jeho věčné neshody se starostou. Emily a Richard Gilmoreovi – bohatí rodiče s podivnými zvyky a občasnými ale pravidelnými a dlouhodobými neshody s dcerou Lorelai.Lane – a problémy jak utajit věci před matkou, kterou oslovuje paní Kimová, která odsuzuje vše možné od moderní hudby po barvení vlasů. Pak Dean, Jess, Sookie a další postavičky.

Jenže všichni stojí ve stínu mladé Lorelai Gilmorové a její pubertální dcery Rory. Ony dvě stojí v centru dění celého městečka a spojují spolu všechny vyjmenované postavy. Přestože každý člověk je zajímavý sám o sobě a dostane dost místa, tak právě ony dokážou strhnout většinu pozornosti. Naštěstí ne natolik, aby vás osudy a peripetie ostatních nezajímaly, ale za chvíli budete chtít vědět, co se děje s “děvčaty“.

Děj je na první pohled celkem jednoduchý. Studium Rory na Chiltonu a její sen jít na Harvard, její první lásky a vztahy. Lorelai vede hotel, má starosti svobodné matky a občas hledá přítele. Postupem času samozřejmě postavy stárnou a jejich pozice se mění a další lidé zasahují do jejich života. Ale to už by bylo složité, stejně jako popsat úlohy ostatních obyvatel. A proč vás taky připravit o to překvapení a objevování oněch drobnůstek, které tento seriál ozvláštňují.

Seriál je zajímavý svým odlišným humorem, který se neblíží ani sitcomu ani „britskému“. Je spíše bizarní. Zvláštní dialogy leckdy „o ničem“. Podivné způsoby rozhovorů. Neuvěřitelné výmluvy. Zajímavá přirovnání. Díky tomu je seriál příjemným oddechem, kdy si užijete osudy hrdinů tohoto seriálu a přese všechnu zmíněnou bizarnost postav, vtipů a situací, není těžké uvěřit, že se to tak může dít.

Nespoléhá na motivy sci-fi, teenagerské romantiky, školní prostředí ani oplzlé vtípky a svým odlehčeným svěžím humorem se vymyká seriálové tvorbě tzv. pro mládež a je napůl cesty k seriálu pro celou rodinu.

Luke Danes


Scott Patterson (Luke)

Narodil se 11. září 1958 ve městě New Jersey. Začal studovat literaturu na Rutgersově univerzitě, ale brzy propadl kouzlu baseballu. Studií zanechal a začal hrát baseball v klubu New York Yankees, Texas Rangers a dalších. Tomuto sportu se věnoval osm let. Potom začal znovu studovat, a to herectví. Jeho profesory byli Robert Lewis a Sondra Lee. Ani tato studia však nedokončil. Přesto se stal jednou z hvězd seriálu Gilmorova děvčata.

Logan Huntzberger

Matt Czuchry

Matt Czuchry se narodil 20. května 1977. Vyrostl na farmě v Tennessee. Jeho otec je učitel, má tři starší sourouzence, dva bratry a sestru.
S vyznamenáním vystudoval střední školu v Charlestonu v Severní Karolíně, kde byl hvězdou tenisového týmu. Přemýšlel o studiu práv, ale když mu jeho rodina řekla, aby "dělal něco, co ho bude bavit", rozhodl se stát hercem.
Brzy si ho všiml Christian Kaplan z Twentieth Century Fox a pozval ho do Los Angeles. Od té doby se objevuje zejména v seriálech - například Freaks and Geeks, Young Americans, Jake 2.0, The Practice a 7th Heaven.
Mohli jste ho vidět i ve filmech Em & Me a v Eight Legged Freaks po boku Davida Arquetta. V současné době se plně věnuje roli Logana Huntzbergera v seriálu Gilmorova děvčata.
Když nepracuje, rád hraje basketball.

Rory Gilmorová

Alexis Bledel

Modelka a zakladatelka modelingové agentury dostala v tomto seriálu svou první příležitost zazářit před kamerou. Narodila se 16. září 1981 v texaském Houstonu. Její rodiče ji přihlásili do ochotnického divadla. V několika divadelních hrách si po překonání svého studu opravdu zahrála, ale brzy ji zlákala kariéra modelky. Jeden z důvodů, proč dostala roli Rory byl, že má s herečkou Lauren Graham stejné oči.

Lorelai Gilmorová

Lauren Graham

Narodila se 16. března 1967 v Honolulu na Havaji. Než se stala uznávanou herečkou, studovala na newyorské Barnardově univerzitě angličtinu. New York však po škole opustila a vydala se do Kalifornie hledat nové herecké příležitosti. Seriál Gilmorova děvčata jí plně otevřel dveře k popularitě. Za svou roli Lorelai byla dokonce nominována na cenu Sdružení televizních herců pro nejlepší herečku v dramatickém seriálu.

Jess Mariano

Milo Ventimiglia

Milo Anthony Ventimiglia se narodil 8.července 1977 v Anaheimu v Kalifornii. Když mu bylo osm, oznámil svým rodičům, že ve dvaceti vyhraje Oscara. To se mu sice nepodařilo, ale i tak se mu jeho sen stát se hercem vyplnil.
Milo vyrůstal se dvěma sestrami a rodiči v Orange v Kalifornii. Studoval na Kalifornské univerzitě a na Konzervatoři ve San Franciscu. Zahrál si v pěti filmech, několika reklamách, třech televizních seriálech. Jeho beze sporu nejznámější rolí však zůstává Jess Mariano v Gilmorových děvčatech.
Milo má rád snowboarding, skateboarding, vaření a silná auta.

Dean Forester

Jared Padalecki

Narodil se 19. července v San Antoniu, jako prostřední ze tří dětí. Hodiny herectví začal brát ve 12 letech a objevoval se již ve školních hrách. Když byl v LA všiml si ho hledač talentů. Jakmile dokončil střední školu, odstěhoval se do LA a přijmul nabídku zmíněného hledače talentů.
Jared se tak stal známou tváří a to především u náctiletých děvčat.
Objevil se v seriálu Pohotovost. V roce 2001 si zahrál v nezávislém filmu o baseballu A little Inside. Ovšem jeho velká filmová role přišla teprve v roce 2004, když dostal nabídku hrát ve filmu New York Minute. Nedávno přišel do kin jeho poslední film Dům voskových figurín.

Lane Kim

Keiko Agena

Keiko se narodila 26.října 1979 v Honolulu na Havaji. To, že se stane herečkou věděla již v deseti letech. S herectvím začala v divadle a studovala ho na Performing Art School.
Krátce po škole se přestěhovala do Los Angeles a věnovala se tu divadlu, televizi a filmu. Než získala roli Lane, nejlepší kamárádky hrdinky Rory, byla v televizních seriálech jako doma. Hrála v Odpadlíkovi, Beverly Hills 902 10, ER, Sister, Sister nebo Felicity.
I ve filmu se jí poměrně dařilo, ať už v Beauty Shop, Lifetime´s Strong Medicine. Našla lásku v bubnování, stejně jako Lane, přestavuje svoje bydlení, stará se o své webové stránky, hraje karty a počítačové hry.

Sookie St. James

Melissa McCarthy

Komediální herečka od narození, která je činná v divadle, televizi, filmu i jako bavička.
Narodila se 26. srpna 1969 v městečku Plainfield. Melissa se stala nejprve známou v New Yorku, kde účinkovala jako sólová bavička. Ve stejný čas se dostala na kurzy dramatu v The Actors Studio a zazářila na různých jevištích po celém městě.
Po tom, co se odstěhovala do Los Angeles, se stala členkou The Groundlings Main Copany, světoznámé herecké společnosti.
Nyní obrátila svoji pozornost na psaní, režírovaní a produkování, také tvoří krátký film Polk Halley, kde bude hrát i hlavní roli.

Paris Geller

Liza Weil

Liza Weil se narodila 4. ledna 1980 v New Jersey. Vyrůstala obklopená herci a představeními, tedy žádné překvapení, že se rozhodla pro hereckou dráhu. Začala brát hodiny herectví v New Yorku.
Začala hrát na pódiích v New Yorku a v Philadelphii. Svoji první filmovou roli získala v dramatu Whatever. Také se objevila v trilleru Stir of Echoes
a v nezávislém filmu My Baby´s Gone.
Přestěhování se do Los Angeles otevřelo Lize bránu do televize. Hrála v seriálech The West Wing, ER a objevila se i v jedné epizodě Law and Order.

Kirk Gleason

Sean Gunn
Sean Gunn se narodil 22.5. 1974 v St. Louis ve státě Missouri. Ano, jeho sen byl stát se hercem. Jeho láska k vystupování se projevila již na střední škole, není tedy divu, že se zapsal na univerzitě na prestižní Goodman School of Drama.
Po promoci strávil Sean dva roky v Chicagu, kde působil v divadelní společnosti s několika svými spolužáky. Také režíroval několik představení a myslel si, že u toho zůstane, ale pak přišla možnost hrát ve filmu v Chicagu. Jeho první role jsou spjaty se seriály Angel, Brutally Normal, Andy Richter Controls the Universe, Yes, Dear, Going to California and 3rd Rock from the Sun. A pak přišla nabídka na roli Kirka Gleasona, muže pro všechno a blázna v seriálu GD. Když nepracuje rád sportuje a je majitelem sezóní vstupenky na zápasy týmu Los Angeles Clippers.

Michel Gerard

Yanic Truesdale

Narodil se 17. března 1970 v kanadském Montrealu. Je poměrně novou tváří pro americké diváky. Role Michela Gerarda byla jeho první potom, co se přestěhoval do Los Angeles. Spíše z rozmaru se rozhodl nastoupit na hereckou školu s kamarádem. Kamarád ze studií mezitím odešel, ovšem Yanick v sobě objevil vášeň pro herectví.
První větší úspěch přišel s rolí v He Shootes, He Scores, velmi populárním kanadském seriálu o hokeji. Také byl 6 let tváří seriálu The Duval Family. V kanadě dokonce moderoval show pro teenagery zvanou Special Delivery.
Yanic byl nominován na cenu Gemini Award za roli syna bílých rodičů v sitcomu Roommates. Považuje se za filmového maniaka, je schopen shlédnout několik desítek filmů za týden, také rád píše a cestuje.

Emily Gilmore

Kelly Bishop

Kelly Bishop se narodila 28.2 1944 v Coloradu Springs. V 18 letech se přestěhovala do New Yorku a získala tam svoji první práci, jako baletka, v Radio City Music Hall. Kelly tancovala v Las Pegas, v televizi a to až do roku 1967.
Zlom v jejím životě přišel s rolí Sheily v A Chorus line, vyhrála za ni totiž Tony and Drama Awards, což ji jaksi nasměrovalo k tomu, aby se dala na hereckou dráhu. Její nejčastější role je role matky. Hrála ji například v Hříšném tanci, Private Parts nebo ve Wonder Boys.
Divadlu se samozřejmě věnovala z plných sil, hrála hlavně na již zmíněné a slavné Brodwayi.
Když nepracuje, cvičí ráda aerobic a zahradničí. S manželem, TV moderátorem Lee Leopardem, žije v New Jersey.


  Christopher Hayden
David Sutcliffe
David Sutcliffe se narodil 8.června a vyrůstal v St. Catharines v Ontariu. Od dětství byl nadšeným sportovcem, k herectví se dostal na Torontské univerzitě poté, co ho vážné zranění přinutilo opustit basketbalový tým. Má diplom z anglické literatury, miluje jógu a hokej.
Jako herec začínal v reklamách, vidět jste ho mohli například v seriálech Faktor PSI, Will & Grace, Přátelé, Kriminálka Las Vegas, Jack & Jill, Mutant X či jako Roryina otce Christophera v Gilmorových děvčatech.