Jdi na obsah Jdi na menu
 POSTAVY:
James van der Beek jako Dawson Leery
Dawson je ústřední postavou seriálu. Jeho život se zdá ze začátku první série úplně v pořádku, ale zdání klame. Jeho rodina sa rozpadá a vztah s Joey - úplný chaos. Herecké umění Jamesa van der Beeka jste už mohli vidět v mnohých filmech, např. "Varsity Blues", "Texas Rangers", nebo v jeho nejnovějším filmu "Rules Of Attraction".

Katie Holmes jako Josephine "Joey" Potter
Katie Holmes se stala jednou z najnadanějších hereckých talentů Ameriky. Mohli jste ji vidět už v mnohých filmech, mezi jinými např. "Teaching Mrs. Tingle", "Wonderboys" a "The Gift". V USA se do kin právě dostávají její nové filmy "Abandon" a "Phone Booth". Čeká natáčení snímku Pieces of April a The Singing Detective a v záloze má další projekt, který by ji měl katapultovat mezi absolutní hollywoodskou špičku.

Joshua Jackson jako Pacey Witter
Ze všech herců z Dawsnova světa má právě Josh nejvíc skušeností s herectvím. Už jako malé dítě stál před kamerou. Svým účinkováním ve filmech "Mighty Ducks 1-3" se už jako teenager stal hvězdou. Mohli jsme ho vidět v kinofilmech "Cruel Intensions (Nebezpečné známosti)" a "The Skulls (Lebky)".

Michelle Williams jako Jennifer Lindley
Michelle má povest nadměrné talentované herečky - a to právem. Místo toho, aby zebrala úlohu v nejbližším teenie-filme, vybírá si svoje role starostlivě. V kinech právě běží film anglické produkce "Me Without You" a díky tomu se Michelle věnuje i divadlu.

Kerr Smith jako Jack McPhee
Svým vstupem do seriálu v úloze homosexuálního teenegera Jacka, přinese Kerr Smith do seriálu osvěžení. V skutečném životě však žije spolu se svojí snoubenkou. Z velkého kinoplátna ho můžete poznat z thrilleru "Final Destination".

Meredith Monroe jako Andie McPhee
Meredith hrála v Dawsonovom světe len v prvních třech sériách. Potom se se seriálem rozloučila a objevila se jen na chvíli v epizodě čtvrté série, kdy postava Andie odcházá do Itálie. Z celovečerních filmů jste Meredith mohli vidiět v "Mary Jane's Last Dance" nebo ve "Full Ride".